Benim Hikayem Azade

Merhaba ben Azade Gürol Akal. 47 yaşındayım. 2021 yılında başlayan hikayemi sizlere anlatmak isterim. 

Benim hikayem şöyle başladı. Bir Pazar günü dizi izlerken içime bir sıkıntı çöktü ve elimi sol mememe koyup “Bir şey var.”dedim . Pazar günü olduğu için doktora gidemedim ve hastaneyi arayıp salı gününe mamografi ve ultrason için randevu ayarladım. Öğretmen olduğum için pazartesi günü dersim vardı o yüzden randevuyu salı gününe almıştım. İçimdeki huzursuzluk bir türlü geçmediğinden dersime rağmen randevumu pazartesi gününe ayarladım. Rapor alarak halledebilirim. Hastaneye gittim. Mamografi ve ultrason çekildi. İşlemler sırasında doktordan ne olursa olsun bana söylemesini istedim. Sağ mememi kontrol ettiğinde meraktan mıydı yoksa içimde ki huzursuzluktan dolayı mıydı bilmiyorum ama durmadan soru sordum. Sağ meme temiz çıktı sol memeye geçiş yapıldı. Doktor bir an duraksadı sonrasında kontrole devam etti. Evet, bir kitle vardı. Genel cerraha yönlendirildim. Büyük bir şaşkınlık yaşamamıştım çünkü zaten şüpheleniyordum. Sürecim böyle başladı. 

Kontrollerden sonra doktor aramaya başladım. Bir doktor buldum ve şüphemi doğruladı. Meme kanseri teşhisi konulmuştu . Başka yerlere yayılım var mı diye kontrol edildi. 4 yerden biyopsi alındı ve genetiğe bakıldı. Ailede genetik olduğu için iki memem birden alındı. Ameliyat oldum, iki memem boşaltılıp protez takıldı. 6 kür kemoterapi tedavisi gördüm. Yıkılmadım ayaktaydım, o süreçte Allah bana güç vermişti, pes etmeden umutsuzluğa düşmeden 1 senem böyle geçti. 

Vazgeçmedim ve mücadele ettim. Süreç bana bir çok şey öğretti. Allahʼıma sonsuz şükürler olsun ki şu an iyiyim. Rabbim kimseye dermansız dert vermesin. Pes etmeyin umutsuzluğa düşmeyin. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum..

Benim Hikayem Nükhet

Benim Hikayem Nükhet

Sağ memesinde 1.5 cm uzunluğundaki kitle ile 32 yaşında tanışan Nükhet'in hikayesi ve tedavi süreci

22.11.2023
Benim Hikayem Esin

Benim Hikayem Esin

İlk kanserle tanışması 26 yaşında tiroit kanseriyle olan Esin, kanseri yendi ve ikinci defa meme kan...

22.11.2023
Benim Hikayem Seda

Benim Hikayem Seda

Kanserle hamileliği sırasında tanışan Seda'nın hikayesi, kararlığı ile tedavi süreci. Kanser değil b...

22.11.2023
Benim Hikayem Ceren

Benim Hikayem Ceren

Herşey yolunda giderken kanserle tanışan Ceren, kararlı istekli ve gücüyle kanserle yollarını ayırdı...

22.11.2023
Gelişmelerden ilk senin haberin olsun!