Hakkımızda

Genç Birikim Derneği, genç yaşlarda yumuşak doku kanserine yakalanan ve mücadeleyi kazanan Salih Yüce tarafından 2006 yılında Muş’ta kuruldu.

Amacımız başta çocukları, gençleri ve kadınları olmak üzere toplumun her kesimini kansere karşı korumak, kanserle mücadeleyi ilke haline getirerek toplumsal farkındalığı arttırmaktır.

Bu amacı gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler ve programlar geliştiriyoruz. Eğitim, etkinlik, seminer ve konferanslar düzenleyerek kanserin nedenleri, belirtileri ve korunma yolları hakkında kamuoyunun bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz Düzenli sağlık taramalarının önemini vurguluyor, erken teşhisin kanserle olan mücadeledeki rolüyle ilgili insanları bilinçlendiriyoruz.

Kansere karşı mücadelede bilimsel araştırmaları desteklemenin yanı sıra araştırma projelerine katkıda bulunuyor ve tedavi seçeneklerini iyileştirmek için çalışıyoruz. Kanser hastalarına ve ailelerine destek sağlayan programlar geliştiriyor, daha iyi tedavi olanaklarının sunulması için sürekli çaba sarf ediyor ve toplumun bu konudaki hassasiyetini arttırıyoruz.

Kansere karşı koruyucu bir toplum oluşturmak ve kanserle mücadeleyi herkesin sorumluluğu haline getirmeyi hedefliyoruz.

Bununla birlikte gençlerin, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor, sivil toplumla tanışmalarına aracılık ediyoruz. Toplumsal konularla ilgili aktif bireyler olarak yetişmelerine önayak oluyor, farklı sosyal sorumluluk projelerine katılarak toplumsal ihtiyaçları anlama ve çözme konusunda deneyim kazandırıyoruz. Gençlerin bireysel ve toplumsal gelişimlerine odaklanıyor, geleceğe daha iyi hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.

Gelişmelerden ilk senin haberin olsun!