Hikayemiz

Genç Birikim Derneği, genç yaşlarda yumuşak doku kanserine yakalanan ve mücadeleyi kazanan Salih Yüce tarafından 2006 yılında Muş'ta kuruldu.

Salih Yüce'nin bu özel deneyimi ona kanserle mücadeledeki zorlukları ve ihtiyaçları daha derinden anlama fırsatı verdi. Kanserle mücadeleyi kazanarak sadece kendi hayatını değil, başkalarının hayatını da pozitif yönde etkileyebileceğine inandı.

Bu deneyim zamanla daha fazla insanın kanserle mücadelesine destek olmayı hedefleyen bir toplumsal harekete dönüştü. Dernek, kanser hastalarına ve ailelerine destek sağlama, kanserle ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapma ve toplumda kanser hakkında farkındalık yaratma misyonuyla yola çıktı.

Başlangıçta Muş'ta faaliyet gösteren Genç Birikim Derneği, zaman içinde yaygınlaşarak önce Ankara ofisini kurdu, daha sonra Türkiye'nin farklı bölgelerinde de etkinlikler düzenlemeye başladı. Sağlıklı bireyleri kansere karşı bilinçlendirerek toplumsal sağlığı arttırmak, kanserle mücadele veren hastalara destek mekanizmaları geliştirmek, erken teşhisin önemi, sağlıklı yaşam tarzı ve psiko-sosyal destek gibi konulara yöneldi.

Genç Birikim Derneği'nin hikayesi, kanserle mücadeleden vazgeçmeyen bir hastanın inancıyla başladı. Şimdi ise birçok kişinin hayatına dokunuyor, kanserle savaşan herkese umut oluyor.

Gelişmelerden ilk senin haberin olsun!