Benim Hikayem Seda

Merhaba ben Seda. 30 yaşında 2 çocuk annesiyim. Benim hikayem; hamileliğimin üçüncü ayında, 27 Ocak 2020'de elime gelen küçücük bir kitle ile başladı. Hastanede yapılan muayene ve tahliller sonucunda bana mastit tanısı konuldu. Antibiyotik ve birkaç tedaviyle doğuma kadar idare ettim. Doğum gerçekleştikten 4 ay sonra şikayetlerim ve ağrılarım artmaya başlayınca tekrar doktora gitmeye karar verdim. Ağrılarımın devam etmesine rağmen bir tanı konmayınca Gaziantep'te başka bir hastaneye gitmeye karar verdim. Oradaki doktorum eski sonuçlarıma bakarak her şeye hazırlıklı olmamı söyleyerek biyopsi yaptı. Sonuçlar çıkınca ise bana 4.evre meme kanseri olduğum söylendi. Başlangıç yeri sol meme olan kanserin; karaciğer, sağ meme, iskelet sistemi ve sol koltuk altında da metastazlarının olduğunu öğrendim.

Bunu öğrenmek, başlarda dünyamı başıma yıksa da düştüğüm yerden kalkmaya ve daha fazla zaman kaybetmeden, bu savaşı kazanmaya karar verdim.

Tedavime 2 Aralık 2021'de ilk kemoterapiyi alarak başladım. 9 kürlük kemoterapinin 3 kürünü aldıktan sonra pet filmi çekildi ve metastaz oluşan karaciğer, sağ meme ve iskelet sistemimin temizlediğini öğrendim. 5 kür daha alarak sol koltuk altımı da temizledikten sonra yoluma akıllı ilaç ve aylık kemik iğnesiyle devam ediyorum.

Biliyorum ki her gecenin bir sabahı olduğu gibi bir gün o güneş benim için de doğacak. Asla pes etmedim, etmeye de hiç niyetim yok. Ben bu savaşı kazanacağım. Kendime güveniyorum ve yapabilirim, yapabilirsin.

Kanser değil, biz güçlüyüz!

Benim Hikayem Ceren

Benim Hikayem Ceren

Herşey yolunda giderken kanserle tanışan Ceren, kararlı istekli ve gücüyle kanserle yollarını ayırdı...

22.11.2023
Benim Hikayem Elif

Benim Hikayem Elif

Genç yaşta (22) meme kanseri ile tanışan Elif'in hikayesi ile sizde güç bulun. Erken teşhis hayat ku...

22.11.2023
Benim Hikayem Nihal

Benim Hikayem Nihal

Kanser ile hayatı değişen Nihal'in hikayesi tedavi sürecini ve önerileri sizlerle paylaştık.

22.11.2023
Benim Hikayem İlke

Benim Hikayem İlke

İlke'nin kanserle dolu yaşamında güçlü bir hikaye. Umutsuzluğa karşı savaş ve güçlenme yolculuğunu k...

22.11.2023
Gelişmelerden ilk senin haberin olsun!