Erasmus + Ve ESC Gönüllülük

Erasmus Solidarity Corps- ESC ( Avrupa Dayanışma Programı)

ESC olarak bilinen Avrupa Dayanışma Programı derneğimizin hem ev sahibi hem de gönderici kuruluş olarak aktif biçimde yürüttüğü gençlik programlarından biridir. Bu gönüllülük programıyla Türkiye’den pek çok genci yurtdışına gönderip onlara gönüllülük bilinci kazandırırken, diğer yandan yurtdışında farklı bölgelerde yaşayan gençleri de Türkiye’de gönüllülük çalışmalarına katılmaya teşvik ediyoruz. İki bölüme ayrılan gönüllülük programımız, farklı alanlarda yapılan gönüllülük faaliyetlerinden oluşuyor. Bu faaliyetler sağlık ve kanser çalışmalarına odaklanıyor..

Uzun Dönem Gönüllülük Programı: Yurtdışından gelen ve yurtdışına giden gençlere 3 aydan 12 aya kadar gönüllülük fırsatı sunan uzun dönem gönüllülük programı derneğimizin de uzun yıllardır yaptığı programlardan biridir. Avrupa’nın pek çok ülkesine 18-30 yaş aralığında bulunan gençleri yollayan ve yine Avrupa’dan pek çok genci de Türkiye’ye gelmelerini sağlıyoruz. Gençlere hem hayatlarında unutulmaz bir yurtdışı deneyimi sunuyor hem de gönüllülük faaliyetleriyle farkındalık kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Kısa Dönem Gönüllülük Programı: Uzun dönem gönüllülük programı ile arasında sadece süre farkı bulunan bu programda gençler 60 güne kadar gönüllülük yapma fırsatı bulmaktadırlar.

Genç Birikim Derneği özellikle yaptığı grup ESC’ler ile birden fazla ülkeden çok fazla sayıda genci de Türkiye’de gönüllülük yapmak için teşvik etmiştir.

Erasmus+ Fırsatları

Erasmus+ ya da Erasmus Plus, gençlik gruplarının, Stk’ların ve farklı kurumların yapmış olduğu projelerin tümüne verilen isimdir. Bu projeler Erasmus çatısı altında farklı gruplara ayrılır. Katılımcıların kişisel gelişimlerinden mesleki becerilerine kadar pek çok konuda 18-30 yaş arasındaki gençlere fayda sağlayan bu projeler Türkiye Ulusal Ajansı öncülüğünde yürütülür. 2007 yılından beri Erasmus+ projeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin çeşitli illerinde pek çok proje gerçekleştirerek gerek Türk gençlerini gerekse çeşitli ülkelerden gelen gençlerin kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyoruz.

Foto Galeri

Gelişmelerden ilk senin haberin olsun!